Jeśli chcesz wysłać dokumenty, prezent na urodziny czy towary twojej firmy z pomocą firmy kurierskiej, to musisz je odpowiednio zapakować. Jak to zrobić dobrze, tak aby przesyłane produkty nie uległy uszkodzeniu? Na to pytanie odpowiedź znajdziesz poniżej. Sprawa wcale nie jest taka skomplikowana i nie wymaga specjalnych przygotowań. Oczywiście, jeśli wiesz jak to zrobić. Przeczytaj, aby ułatwić pracę kurierowi i zminimalizować problemy podczas wysyłki i pakowania paczek, bez względu na gabaryty przesyłanych produktów.

Ważne jest opakowanie 

Jeśli wysyłasz sprzęt elektroniczny, to najlepiej wykorzystać w tym celu oryginalne opakowanie producenta. Podobnie rzecz ma się z wysyłką innych przedmiotów. Jeśli jednak nie posiadamy takiego opakowania, to nic straconego. Po pierwsze należy dobrać odpowiedni karton, zbliżony jak najbardziej do rozmiarów produktu. Musi być on odpowiednio twardy i wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne. Do paczek o wadze powyżej 5 kg polecamy wykorzystanie kartonów z tektury, minimum dwuwarstwowej. Oczywiście im cięższa paczka, tym mocniejszy karton powinien być. Jakość opakowania możesz sprawdzić w prosty sposób. Naciśnij go od góry, jeśli odkształca się, to nie jest to dobre zewnętrzne opakowanie. Zabezpiecz przesyłany produkt kilkoma warstwami folii bąbelkowej. Zdemontuj wszystkie luźne elementy i włóż je w osobny woreczek, który na stałe przytwierdź do korpusu sprzętu, tak aby nie przesuwał się i nie powodował uszkodzeń. Włóż całość do kartonu, a wolne przestrzenie wypełnij dostępnymi na rynku wypełniaczami, takimi jak piankowe chipsy, styropian czy woreczki z powietrzem. Mogą to być również pomięte gazety. Koniecznie upewnij się czy przedmioty wewnątrz kartonu nie przesuwają się w środku. Podnieś i potrząśnij opakowaniem, jeśli przesyłamy towar nadal się przemieszcza, to znaczy że za mało użyłeś wypełniaczy. Jeśli wysyłasz kilka produktów w jednej paczce, to zadbaj o to, aby były od siebie oddzielone, gdyż wyeliminuje to możliwość wzajemnego uszkodzenia się lub rozerwania opakowania zewnętrznego. Ostatnim krokiem prawidłowego pakowania przesyłki jest jej zamknięcie i zaklejenie. Prawidłowo wykonane czynności nie dopuszczą do samoistnego otwarcia się przesyłki i ewentualnego ubytku jej zawartości. Najlepiej okleić pudełko taśmą klejącą, nie tylko na łączeniu kartonu, ale również na jego krawędziach i bokach. Jeśli przesyłasz produkty szczególnie wrażliwe na uszkodzenia, to możesz skorzystać z metody karton w karton, czyli podwójnego zabezpieczenia przesyłki. Do wysyłania dokumentów stosuj usztywniane koperty, które będą chronić zawartość przed pognieceniem. Dobrym rozwiązaniem jest także koperta foliowana, która będzie chronić papier przed wilgocią i zabrudzeniami. 

Wysyłka przesyłek wielkogabarytowych 

Czasem zdarza się tak, że przesyłasz duży sprzęt AGD czy inne towary twojej firmy, które mają dość duże rozmiary, wtedy warto skorzystać z przesyłek paletowych. Ale jak przygotować taką przesyłkę do wysyłki? Wystarczy mieć paletę, której stan jest idealny, co w praktyce oznacza, że nie jest ona uszkodzona, gdyż mogłoby to wpłynąć na bezpieczeństwo transportu. Umieść przesyłane produkty w centralnym miejscu i przymocuj je specjalnymi taśmami do palety. Zabezpiecz wszystkie drzwiczki przed otwarciem. Kable przyklej taśmą klejącą do korpusu sprzętu. Jeśli wysyłasz kilka produktów na palecie, to połącz je trwale ze sobą, aby uniknąć przesunięcia. Zabezpiecz wszelkie krawędzie kartonem czy styropianem, a następnie zamów kuriera po odbiór przesyłki.

Zamawianie kuriera na epaka.pl 

Jeśli chcesz, aby kurier przyjechał pod wskazany adres i odebrał od Ciebie zapakowaną przesyłkę, to wejdź na stronę internetową epaka.pl i wypełnij prosty formularz. Podaj dane adresowe odbiorcy i nadawcy. Wybierz opcje dodatkowe. Określ gabaryty przesyłki, a następnie wybierz spośród wielu przewoźników ofertę, która najbardziej odpowiada twoim oczekiwaniom. Po uiszczeniu opłaty możesz spokojnie oczekiwać na przyjazd kuriera. Teraz masz pewność, że każda przesyłka, mała i duża, dotrze bezpiecznie do celu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 1 =