Zakupy online stanowią dzisiaj część codzienności, a wysyłanie towarów za pośrednictwem firm przewozowych jest niezwykle popularnym rozwiązaniem. Dlatego z usług dostępnych przewoźników korzystają sklepy internetowe, osoby prywatne, a nawet korporacje. Bez względu na wybrany rodzaj przesyłki, bardzo ważnym aspektem jest jej opakowanie, które musi być solidne, szczelne i trwałe, aby wysyłane przedmioty nie uległy uszkodzeniu bądź całkowitemu zniszczeniu, dlatego w żadnym wypadku nie możemy sobie pozwolić na wątpliwej jakości materiały.

W zależności od tego, co planujemy wysłać, przewoźnicy oferują wiele metod oraz niezwykle przydatnych akcesoriów do pakowania naszych towarów. Koperta, paczka czy paleta – bez względu na rodzaj nadawanego pakunku firmy kurierskie pomogą go odpowiednio zabezpieczyć oraz spakować w taki sposób, aby jego transport był komfortowy i bezproblemowy. Jednak kurier nie zapakuje przesyłki za nas.

Bardzo istotnym faktem wyrażonym w niezwykle przejrzysty sposób przez prawo przewozowe jest to, że za opakowanie przesyłki odpowiada nadawca. To na nim spoczywa odpowiedzialność za odpowiednie przygotowanie pakunku, aby bezpiecznie i bezproblemowo został on dostarczony pod wskazany adres zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Jeśli podczas odbioru przesyłki kurier stwierdzi, że nie jest ona należycie spakowana, wówczas ma prawo odmówić jej przyjęcia, co może być dla nadawcy niemałym i z pewnością niemiłym zaskoczeniem.

Sposoby pakowania przesyłek oferowane przez firmy kurierskie

Paczki i kartonowe pudełka
Jest to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych metod pakowania paczki. Kartonowe pudełka są wytrzymałe, łatwo ułożyć w nich towar, a także bez problemu można okleić je taśmą. Ponadto, dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach i wykonane z różnego rodzaju papieru, najczęściej z trójwarstwowego, cechującego się złożoną w harmonijkę warstwą środkową.

Pudełka kartonowe oferowane przez firmy przewozowe doskonale nadają się do transportu przeróżnych przedmiotów np.: szkła lub elektroniki, a wolną przestrzeń powstałą pomiędzy ściankami kartonu a towarem z łatwością można wypełnić styropianowymi wkładkami lub piankowym granulatem. Przewoźnicy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wielu klientów, dlatego, jeśli chcesz przesłać różnego rodzaju grafiki lub projekty architektoniczne, możesz zamówić u kuriera niestandardowe opakowanie, jakim jest karton w kształcie walca, tuby lub trójkąta.

Foliopaki kurierskie
To kolejne, polecane przez kurierów, popularne opakowania do pakowania paczek. Są to wykonane z kilku warstw syntetycznego materiału worki występujące najczęściej w czarnym kolorze, o solidnych właściwościach użytkowych. Elastyczny i wytrzymały materiał odporny na wilgoć i uszkodzenia jest najczęściej wybierany do wysyłania odzieży. Foliopaki mają własny system klejenia albo wymagają użycia taśmy do pakowania, a niektóre z nich można wypełnić piankami lub granulatem w celu zabezpieczenia wysyłanego przedmiotu.

Listy i koperty kurierskie
Bardzo często proponowanym przez kuriera sposobem pakowania przesyłek są listy oraz koperty kurierskie. Opakowania niezwykle odporne na uszkodzenia, wykonane są z papieru o różnej grubości. Mogą mieć kwadratowy lub prostokątny kształt, który idealnie posłuży do przesyłania dokumentów. Mogą to być klasyczne koperty posiadającą po wewnętrznej stronie folię bąbelkową, dzięki której idealnie nadają się do transportu m.in. cennych rzeczy, takich jak biżuteria czy drobna elektronika.

Stretch i taśma
Jak już wiadomo, do obowiązków kuriera nie należy pakowanie paczek. Odbierając od nadawcy przesyłkę, przewoźnik może udzielić niezbędnych wskazówek odnośnie jej prawidłowego zabezpieczenia. W niektórych przypadkach kurier może jednak pomóc np.: w owinięciu paczki folią stretch, która stanowi dodatkową warstwę zabezpieczającą opakowanie, oraz ogranicza możliwość zewnętrznego uszkodzenia opakowania. Kurier może również udzielić wskazówek, w jaki sposób okleić pakunek taśmą, aby zapewnić paczce dodatkową stabilność i trwałość.

Gdzie można kupić opakowania kurierskie?

Opakowania kurierskie, pudełka kartonowe, foliopaki lub koperty można kupić w wielu miejscach, np.: w sklepach papierniczych lub internetowych. Oprócz tego wszystkie placówki firm kurierskich również oferują mniej lub bardziej bogaty zestaw opakowań z ich logo, które ułatwiają pakowanie paczek, a dodatkowo zabezpieczą wysyłany towar. Można je nabyć od ręki lub zamówić telefonicznie albo przez internet.

Część firm przewozowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i udostępnienia opcję dostarczenia do klienta nawet najbardziej nietypowego opakowania paczki oraz oferuje możliwość zapakowania pakunku przy kurierze, który nas nie wyręczy, ale może wspomóc cenną poradą.

W przypadku sklepów internetowych, które często korzystają z usług firm przewozowych warto zaopatrzyć się w większą ilość opakowań danego rodzaju. Przewoźnik z pewnością ma możliwość zamówienia większej liczby opakowań, co może być dla sprzedającego niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + 6 =