Zastanawiasz się w jakich godzinach pracują kurierzy? Wszystko zależy od przewoźnika, gdyż to on ustala godziny pracy swoich pracowników. W Wigilię czy sobotę, kurierzy pracują krócej. Wybierając kuriera koniecznie sprawdź, jakie masz możliwości w tym zakresie. Jeśli jesteś odbiorcą lub nadawcą przesyłek kurierskich i zależy ci na konkretnych terminach dostawy, to koniecznie przeczytaj poniższy wpis. Zapraszamy!

W jakich godzinach pracują kurierzy?

Ogólnie rzecz biorąc większość firm kurierskich pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00, niektóre z nich nawet do 20:00. Lecz są od tego wyjątki. Zdarza się, że za dodatkową opłatą kurier może odebrać od ciebie przesyłkę lub dostarczyć ją wieczorem, a nawet w weekend. Są to usługi niestandardowe i wymagają uiszczenia opłaty już na etapie składania zamówienia. Na platformie wysyłkowej epaka.pl, bez wychodzenia z domu, możesz zamówić kuriera. Wystarczy, że wypełnisz prosty formularz zlecenia. Wskażesz w nim adres odbiorcy i nadawcy, określisz gabaryty przesyłki, a także będziesz miał możliwość wybrania wszystkich usług dodatkowych, które cię interesują, takich jak przesyłka pobraniowa czy dodatkowe ubezpieczenie albo dostawa w sobotę.

Czy dostawa w weekend jest możliwa?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wiele firm kurierskich wprowadziło możliwość dostawy zamówionych produktów również w weekend. Należy o tym pamiętać nadając przesyłki, ponieważ jeśli nie zaznaczymy dodatkowej opcji, przesyłka trafi do rąk odbiorcy w kolejnym dniu roboczym. Dostawa w sobotę realizowana jest zazwyczaj do godziny 13:00, a kurierzy nie realizują nowych zleceń. Oczywiście dostawa w sobotę jest najczęściej dodatkowo płatna i może obejmować jedynie większe miasta. Aby sprawdzić, czy dany adres jest objęty usługą, wystarczy sprawdzić to na stronie internetowej epaka.pl. Dzięki temu, że Epaka agreguje oferty różnych przewoźników, nie musisz dodatkowo sprawdzać godzin pracy kurierów na poszczególnych stronach, możesz to zrobić w jednym miejscu, bez wychodzenia z domu. Firmy kurierskie, które świadczą dostawę w sobotę to między innymi DHL, DPD, FedEx, InPost czy UPS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 3 =