Warto wiedzieć i pamiętać

Są rzeczy, których dowiadujemy się ciągle od nowa, bo najzwyczajniej w świecie o nich zapominamy. Co roku, pierwszego stycznia, zapoznajemy się z tą samą ofertą siłowni, co jakiś czas od nowa przeglądamy przepis na pizzę. Niemal identycznie jest u większości z nas w przypadku wytycznych dotyczących przesyłek, a to przecież jedna z najłatwiejszych i najbardziej przydatnych zarazem informacji, których zapamiętanie kosztuje nas mało czasu a pomaga przy rozwiązaniu problemów. Wyobraźmy sobie, że w ferworze zadań zawodowych i wyzwań życia prywatnego, zapominamy o nadaniu ważnej dla nas przesyłki. Kurier jest jak zawsze chętny do pomocy, ale sami nie wiemy, czy przesyłka spełnia przyjęte kryteria wymiarów i wagi. Tracimy czas na przeglądanie Internetu, wydzwanianie do znajomych mających szczątkową wiedzę o naszym problemie. Każdy mówi „Nie wiem”, „Nie znam się”, „Może sprawdź w Internecie?”. Poddenerwowani tracimy czas, w końcu mija go zbyt wiele i sprawa jest nieaktualna. A wystarczyło zapamiętać. I choć brzmi to podejrzanie łatwo – po prostu „zapamiętać” – to wcale nie ma w tym stwierdzeniu żadnych haczyków. Zapamiętanie to jedyna inwestycja, z którą musimy się liczyć, jeśli chcemy zawsze i wszędzie wiedzieć choćby to, co możemy wysłać w kopercie kurierskiej.

Sytuacje krytyczne mają źródło w… niewiedzy

Tak. Są to sprawdzone przez wielu z nas słowa, które tłumaczą fundament większości problemów tego świata. Niewiedza o sposobach gaszeniu pożaru doprowadza do tragedii. A niewiedza o wymaganych dopuszczalnych wymiarach i wadze paczki? Oczywiście do tragedii nie doprowadzi, ale może być źródłem wielu problemów: kłopotów w pracy, w relacjach z bliskimi, nieporozumień. Pora jednak w końcu odpowiedzieć na pytanie: ile powinna ważyć oraz jakie wymiary powinna mieć koperta kurierska?

O kopercie kurierskiej

Koperta kurierska to nic innego jak przesyłka dokumentowa. Rozłożona na sztywno, na płaskim podłożu, powinna mieścić format A4. To ważna informacja dla wszystkich pedantów, którym nie wystarczy metoda „na oko”. Natomiast maksymalne wymiary wynoszą 35 x 25 x 5 cm. Jeśli chodzi zaś o wagę, przyjmuje się, że wynosi ona mniej więcej 0.5 kg.

Do czego wykorzystać tę wiedzę?

Koperta kurierska jest nie tylko wygodna. Jest także metodą, dzięki której przekażemy wysoce poufne dokumenty, nie bojąc się jakichkolwiek niebezpieczeństw. Warto także pamiętać, że w formie przesyłki kopertowej mogą również zostać nadane wysyłki w firmowych kopertach foliowych (tak zwane foliopaki kurierskie). Podobne koperty foliowe zwykle dostaniemy bezpłatnie od kuriera w momencie nadawania przesyłki. W 2019 roku, w czasach, w których ważne dokumenty odbywają wielokilometrowe trasy, a zamówione w Internecie ubrania przed wylądowaniem w naszej szafie przemierzają długą drogę, świadomość dopuszczalnych gabarytów koperty kurierskiej jest bardzo przydatną wiedzą. Korzystając z usług firm, które z kolei korzystają z usług firm kurierskich, prowadząc podobną firmę samemu, będąc klientem sklepów internetowych z odzieżą – w tych wszystkich wypadkach wiedza o wysyłkach kurierskich jest priorytetowa. Cóż, zdecydowanie, warto być świadomym jakości, ogólnych zasad i specyfiki usług, z których korzystamy. Czerpie z tego korzyści instytucja świadcząca usługi (każdy lubi mieć do czynienia ze świadomym klientem), ale przede wszystkim korzystamy na tym my sami. Wiedza zapobiega potencjalnym oszustwom, ogromnym nerwom, problemom w naszej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × trzy =