Na terenie Niemiec żyje bardzo wielu Polaków, co wiąże się z dużym nakładem paczek wysyłanych w tamtym kierunku. Liczne firmy kurierskie oferują błyskawiczne doręczanie przesyłek do krajów graniczących z Polską. Usługa ta nie jest tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać. W wielu przypadkach wymaga jedynie uzupełnienia odpowiedniego formularza i przekazania paczki wybranej firmie kurierskiej. Przewoźnicy pracujący na terenie naszego kraju oferują również dodatkowe ubezpieczanie przesyłek zagranicznych, dzięki czemu nie musisz się martwić o stan wysłanego przedmiotu, a w przypadku zaniedbania otrzymasz należne odszkodowanie.

Jak wysłać paczkę do Niemiec?

Wysłanie paczki do Niemiec nie różni się zbytnio od skorzystania z usług krajowych. W tym przypadku najważniejsze jest uzupełnienie odpowiedniego formularza dostępnego na stronie internetowej lub w siedzibie danej firmy kurierskiej. Taki dokument wymaga podania dokładnych danych adresowych osoby wysyłającej i zamawiającej dany produkt. W przypadku wypełniania formularza online konieczne jest również podanie wymiarów i masy przesyłki, na podstawie których określana jest cena wybranej usługi. Korzystanie z pośrednictwa strony internetowej nie wymaga osobistej wizyty w siedzibie firmy kurierskiej.

Po uzupełnieniu wszystkich niezbędnych danych i uiszczeniu opłaty obliczonej przez system możesz skontaktować się z kurierem, który odbierze od Ciebie paczkę pod wskazanym adresem. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz opuszczać własnego domu, aby nadać paczkę do Niemiec. Po zapłaceniu określonej sumy otrzymasz również międzynarodowy list przewozowy pozwalający na monitorowanie trasy Twojej przesyłki. Powinien zostać wydrukowany w trzech kopiach, z których dwie muszą trafić do firmy kurierskiej zajmującej się wysyłką konkretnej paczki.

Istnieje również możliwość tradycyjnego nadania paczki do kraju sąsiadującego z nami po zachodniej stronie. W takim przypadku powinieneś udać się do siedziby firmy kurierskiej i zlecić odpowiednią usługę. Na miejscu zostaniesz poproszony o uzupełnienie takiego samego formularza, jak w przypadku procesu elektronicznego. Nie będziesz musiał jednak uprzednio ważyć i mierzyć swojej paczki, ponieważ takie czynności wykona pracownik danej firmy kurierskiej.

Jest to sposób wymagający osobistego udania się do siedziby konkretnego przewoźnika, która może być znacznie oddalona od Twojego domu. Z tego powodu skorzystanie z opcji online jest wygodniejsze, szczególnie w przypadku dużych paczek, których nie jesteś w stanie przetransportować samodzielnie do siedziby firmy kurierskiej.

Ile kosztuje paczka do Niemiec?

Wysłanie paczki do Niemiec nie jest takie drogie, jak mogłoby się wydawać. Wpływa na to fakt, że kraj ten położony jest tuż za naszą granicą, więc transport zajmuje znacznie krótszy czas niż w przypadku Wielkiej Brytanii lub Stanów Zjednoczonych. Firmy kurierskie działające na terenie Polski oferują możliwość wysłania paczki za kwotę od 30 zł. Tak niska cena dotyczy pakunków nie przekraczających masy 1 kg. W przypadku znacznie większych przesyłek opłata naliczana przez przewoźnika wzrasta. Istotnym czynnikiem jest również sposób wysłania paczki. Istnieje możliwość przetransportowania jej drogą lądową lub powietrzną.

Nie warto jednak inwestować w droższą opcję, czyli przewóz samolotem. Wynika to z faktu, że Niemcy są położone stosunkowo blisko, a w niektórych przypadkach odległość od nadawcy do odbiorcy mieszkającego w tym kraju może być mniejsza niż pomiędzy dwoma osobami znajdującymi się w obrębie granic Polski. Na cenę usługi wpływa również czas doręczenia przesyłki, jednak ze względu na bliskie położenie państwa docelowego wynosi on zazwyczaj od jednego do dwóch dni roboczych.

Bezpieczeństwo przesyłki zagranicznej

Proces nadawania paczki do Niemiec nie różni się od usługi dotyczącej przesyłek krajowych. Również w tym przypadku masz możliwość dokupienia dodatkowego ubezpieczenia pozwalającego na wypłatę większej sumy w razie ewentualnego zagubienia lub uszkodzenia Twojego przedmiotu. Podstawowa ochrona umożliwia bowiem przekazanie odszkodowania, którego wartość nie może przekraczać maksymalnego pułapu. Z tego powodu w przypadku droższych produktów warto zainwestować w dodatkowe ubezpieczenie obejmujące całkowitą stratę, jaką możesz ponieść w wyniku uchybienia firmy kurierskiej. Wykonanie takiego kroku nie jest trudne i wymaga wypełnienia kilku pól w formularzu wysyłkowym.

Podczas uzupełniania danych zostaniesz poproszony o wpisanie szacowanej wartości przedmiotu oraz zawartości całej paczki. Zatajenie jakiegokolwiek elementu umieszczonego w przesyłce, może spowodować niewypłacenie odszkodowania, dlatego warto podawać jej pełny skład. Podobnie jest również w przypadku produktów zakazanych, wyłączonych z transportu przez daną firmę kurierską. Jeśli złożysz reklamację, a w następnym etapie okaże się, że w Twojej paczce znajdował się jeden z takich przedmiotów, istnieje możliwość nie wypłacenia zadośćuczynienia za wyrządzone szkody materialne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =