Wielka Brytania pojawia się niezwykle często w ofertach znanych firm kurierskich działających na terenie naszego kraju. Wynika to z faktu, że mieszka tam wielu Polaków korespondujących z rodziną w swojej ojczyźnie oraz istnieją liczne działalności gospodarcze współpracujące z polskimi przedsiębiorcami. Obecnie mamy dostęp do wielu przewoźników oferujących szybkie dostarczenie przesyłki do adresata mieszkającego w UK.

W porównaniu do innych usług międzynarodowych, wysyłka do Wielkiej Brytanii jest również stosunkowo tania. Koszt nadania małych przedmiotów nie przekraczających masy 1 kg wynosi około 50 zł. Kwota ta jest jednak zależna od czasu dostarczenia paczki oraz wybranej firmy kurierskiej. Ważnym czynnikiem może być również sposób przetransportowania produktu do docelowego kraju. W przypadku Wielkiej Brytanii mamy do wyboru drogę lotniczą oraz lądową.

Jak wysłać paczkę do UK?

Nadanie paczki do UK jest niezwykle łatwe i nie wymaga skomplikowanej wiedzy lub dopełniania licznych formalności. Wiele firm kurierskich oferuje możliwość zaadresowania i wysłania przesyłki bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy uzupełnić specjalny formularz zamieszczony na stronie internetowej przewoźnika. Podczas takiego procesu zostaniesz poproszony o podanie dokładnych danych nadawcy i odbiorcy oraz informacji o charakterystyce paczki.

Na tej podstawie zostanie określona kwota, jaką musisz wpłacić na odpowiednie konto przed wysłaniem przesyłki. Gdy to zrobisz, na Twój adres mailowy przyjdzie międzynarodowy list przewozowy przypisany do danej paczki. Należy go wydrukować w trzech kopiach, z których dwie powinny trafić do przewoźnika. Trzeci egzemplarz może zostać w Twoim domu i służyć jako numer niezbędny do monitorowania trasy przesyłki. Kolejnym krokiem jest odebranie przedmiotu przez kuriera i nadanie prosto do UK.

Inne sposoby nadania paczki do UK

Nadanie paczki przez stronę internetową firmy kurierskiej jest tylko jednym z dostępnych sposobów. Możesz również wybrać się do siedziby przewoźnika osobiście i wysłać przesyłkę w sposób tradycyjny. Na miejscu zostaniesz poproszony o wypełnienie takiego samego formularza, jak w przypadku metody internetowej. Po uzupełnieniu wszystkich niezbędnych danych nastąpi uiszczenie opłaty, a paczka zostanie przekazana kurierowi.

Sposób ten wymaga udania się do siedziby przewoźnika, jednak pozwala na natychmiastowe nadanie przesyłki. Kolejną metodą może być skorzystanie z paczkomatu umożliwiającego nadanie paczki bez pośredników. W tym przypadku wystarczy wydrukować specjalną naklejkę ze strony internetowej kuriera i zeskanować ją w wybranym punkcie.

Ile kosztuje paczka do UK?

Koszt nadania paczki do Wielkiej Brytanii różni się w zależności od wielu czynników. Pierwszym z nich jest metoda dostarczenia przesyłki do wybranego kraju. Istnieje możliwość wysłania przedmiotu drogą lotniczą lub lądową. Pierwsza z nich jest dużo droższa, co ma związek z krótszym czasem oczekiwania na dostarczenie produktu. Zatem w sytuacji, gdy potrzebujesz błyskawicznego doręczenia przesyłki pod wskazany adres, najlepszy wyborem będzie skorzystanie z wysyłki drogą lotniczą. Kolejnym czynnikiem wpływającym na koszt nadania paczki do Anglii jest wewnętrzny cennik danej firmy kurierskiej.

Niektórzy przewoźnicy oferują zawyżoną kwotę należną za szybkie dostarczenie towaru. Rosnąca konkurencja na rynku związanym z wysyłką pozwala na wybranie odpowiedniej firmy prezentującej niewygórowane ceny. Najważniejsze są jednak gabaryty wysyłanego przedmiotu oraz typ wybranej usługi. Od nich zależy główna cena, do której następnie dolicza się ewentualne ubezpieczenie lub opcje przyspieszające doręczenie przesyłki. Obecnie najniższy koszt nadania paczki do UK wynosi około 50 zł, jednak należy pamiętać, że cena zależy od czasu dostarczenia produktu do odbiorcy. Wiele firm kurierskich oferuje bowiem usługę błyskawicznego doręczania przesyłek, trwającego do 2 dni roboczych.

Ubezpieczenie paczki do UK

Podobnie, jak w przypadku usług krajowych, paczki do UK podlegają ubezpieczeniu. Podczas nadawania przesyłki możesz dokupić dodatkową ochronę, pozwalającą na wypłatę znacznie większego odszkodowania w przypadku ewentualnych szkód spowodowanych przez firmę kurierską. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie w przypadku paczek zawierających wartościowe przedmioty, których utrata mogłaby okazać się niezwykle kosztowna. Dodatkowe ubezpieczenie nie jest drogie i pozwala na wypłatę środków pieniężnych pokrywających szkody związane z zagubieniem lub zniszczeniem paczki.

Należy jednak wiedzieć, że taka usługa nie obejmuje przesyłek, których zawartość nie została dokładnie zadeklarowana. Z tego powodu nie warto zatajać żadnego elementu paczki. Podobnie jest również w przypadku przedmiotów wyłączonych z transportu przez konkretnego przewoźnika. Są to produkty zapisane na oficjalnej liście umieszczonej na stronie internetowej danej firmy kurierskiej. Chęć wysłania tego typu przedmiotów może wiązać się z odmową ich nadania, a paczka zawierająca elementy wyłączone z transportu nie podlega ubezpieczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =