Przesyłka pobraniowa to nic innego, jak usługa polegająca na dostarczeniu przesyłki do odbiorcy i pobrania od niego ustalonej wcześniej kwoty. Jest to bezpieczne rozwiązanie, z którego chętnie korzystają zarówno klienci biznesowi, jak i indywidualni. Więcej informacji na temat przesyłki pobraniowej znajdziesz w poniższym wpisie.

Jak działa przesyłka pobraniowa? 

Przesyłka pobraniowa, czyli inaczej Cash on delivery, jest chętnie wybierana przez klientów, zwłaszcza w sytuacji zakupów przez internet. Jeśli nie znasz sklepu lub kupujesz od osoby indywidualnej po raz pierwszy i chcesz uniknąć kłopotów, to warto skorzystać z przesyłki pobraniowej. Zapłacisz dopiero wtedy, gdy otrzymasz zamówiony towar, bez konieczności przedpłaty. Zyskujesz wtedy pewność, że sklep wywiąże się ze złożonego zamówienia, a jeśli będą problemy, to nie stracisz nic oprócz czasu i faktu, że zamówione produkty nie dotrą do ciebie na czas. 

Zalety przesyłki pobraniowej 

Istotną zaletą przesyłki pobraniowej jest również czas dostawy. Większość sklepów realizuje zamówienie zaraz po jego otrzymaniu, więc istnieje duża szansa, że dostaniesz zamówione produkty już następnego dnia. Dzieje się tak dlatego, że sprzedawca nie czeka, aż pieniądze wpłyną na jego konto, gdyż wie, że dostanie je dopiero po wysłaniu przesyłki. Jest to najbezpieczniejsza forma płatności za zakupy w internecie. Dlatego bardzo wiele osób z niej korzysta. Koszt przesyłki pobraniowej nie jest zbyt wysoki, ale musisz pamiętać o tym, że gdy kurier zapuka do twoich drzwi, to musisz mieć przygotowaną gotówkę dla niego. Zazwyczaj kurierzy nie posiadają przy sobie środków finansowych, więc nie będą mogli ci wydać reszty. Nie noszą też terminali, więc nie będziesz mógł zapłacić kartą. Termin dostawy w łatwy sposób sprawdzisz za pomocą funkcji śledzenia przesyłki. Wpisz w odpowiednie pola jej numer oraz z listy rozwijanej wybierz przewoźnika. Dzięki temu będziesz wiedział, na kiedy należy przygotować odliczoną kwotę.

Pieniądze z pobrania – zwrot 

Co się dzieje z pieniędzmi z pobrania? Odbiera je od odbiorcy kurier, a następnie rozlicza się z nich po zakończonym dniu pracy. Następnie środki te zwracane są do nadawcy w postaci przelewu, na konto bankowe. Jeśli korzystasz z usługi dodatkowej, jaką jest przesyłka za pobraniem, koniecznie musisz wskazać prawidłowy numer konta, gdyż to on stanowi gwarancję zwrotu środków. Nie ma możliwości przekazania pieniędzy za pomocą przekazów pocztowych czy gotówką. 

Kto najczęściej korzysta z przesyłek pobraniowych? 

Wielu sprzedawców internetowych, którzy chcą zapewnić swoim klientom wybór różnych opcji dostawy, umożliwia tego rodzaju przesyłki. Są one również często wykorzystywane przez osoby indywidualne, podczas wystawiania używanych przedmiotów na portalach aukcyjnych czy ogłoszeniowych. Jeśli nie chcesz od razu płacić za zamówiony towar, bez pewności, że go otrzymasz, to jest to rozwiązanie dla ciebie. Jako sprzedawca, oferując przesyłki pobraniowe, możesz zdobyć zaufanie i zagwarantować poczucie bezpieczeństwa swoim klientom. Na portalu wysyłkowym epaka.pl podczas zamawiania kuriera wystarczy, że zaznaczysz usługę dodatkową, w postaci przesyłki pobraniowej, a my zajmiemy się resztą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + 10 =